Thursday, May 03, 2007

O sa-i ia dracii!

Nush cum o sa fie diseara pe San Siro. Nush cate acatiste alb-rosii s-au dat astazi in Bucuresti pentru/impotriva unei victorii a lui Manchester.
Dar strict tactic: Milan probabil va sari cum o sa poata a gatul celor de la Manchester pentru ca au o echipa batrana si obosita - nu neaparat in sens peiorativ. Trebuie sa dea gol repede pentru a-si face jocul. Paranteza: Ideea de acum cativa ani a lui Beckenbauer ca un meci de fotbal sa aiba trei reprize a 30 de minute fiecare era mana cereasca pentru rosso-nerri.

1-0 este trade mark Milan. Milan, ca o smoala care te arde incet si apasat, care te loveste cand nu te astepti desi esti sigur ca te va lovi. Daca va fi 1-0 pt Milan pana in min. 60, italienii se vor califica; daca nu, bate Manchester. Chiar, n-am mai castigat de muuuult la pariuri :))

Din raiul de pe Anfield in iadul de pe San Siro.
In aceasta seara pe San Siro pe una dintre cele doua echipe o s-o ia dracii. Ceilalti. La propriu.